KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805174
nr 1580 5174
Clarence Dysell
(1933-2001), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 44x37, yttermått inklusive ram. 60x52 cm
Clarence Dysell, svensk målare född 1912, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 november 2023
kl 18:28:11
15/11 18:47:30
100 kr
20/11 18:23:11